O šátcích AYU

Plyneme s uceleným konceptem, který se kolem šátků AYU vytvořil a cítíme, jak moc je blízký našemu vnímání podnikání a životních hodnot.

Šátky AYU jsou jedinečné hlavně svou ideou - tkají je ručně kolumbijské maminky samoživitelky a dokončovací práce dělají mimo jiné i kolumbijské ženy na kterých bylo pácháno domácí násilí. Těmto ženám AYU pořídilo šicí stroje a provedlo je rekvalifikací. Tyto ženy však nejsou vystudované krejčové a proto se na šátcích mohou vyskytnout drobné nedokonalosti ve formě např. křivého stehu, mohou být drobné odlišnosti v šířce a délce šátku atd. Jedná se o produkt ručně vyráběný a není možné dodržet standardy strojové výroby. Každý kus je jedinečný originál.

Koncept AYU

Firma AYU se ve svých začátcích zaměřovala pouze na výrobu šátků a nosítek, které dávaly možnost volných rukou. Postupem času se koncept AYU rozvinul v komplexní ideu se sociálními, kulturními a ekologickými aspekty.

Šátky AYU jsou tkané a distribuované ženami, které na mateřské dovolené zůstaly sami bez mužů a bez materiálního zajištění. Velká část z prodeje šátků jde přímo těmto maminkám a jejich dětem. Dalším projektem AYU je program #AYUforyou, který se zaměřuje na podporu nezletilých rodičů.

Láskyplné nošení dětí je tak propojeno s podporou maminek, které při výrobě šátků mohou pečovat o své děti a také podporou dětí z nižších sociálních vrstev na základě programů s různým zaměřením.

Materiály, které jsou na výrobu šátků používány z recyklovaných surovin, nejsou chemicky barveny ani změkčovány a tak jsou maximálně šetrné k planetě Zemi.

 

Kvalita

Šátky AYU splňují všechny mezinárodní standardy pro výrobu šátků a byly testovány v české akreditované laboratoři. Výsledek testů je k nahlédnutí zde. Šátky, také zohledňují různé potřeby toho, kdo nosí a zároveň dětí, která jsou nošena. AYU klade důraz na výběr kvalitních látek a dalších materiálů určených pro výrobu šátků. 

Látky ze kterých jsou šátky vyrobeny jsou 100% ekologické a jsou tkány exkluzivně pro AYU z recyklovaných materiálů - 50% recyklovaná bavlna a 50% recyklovaný plast. Pro výrobu látky na jeden ring sling jsou recyklovány 3 dvoulitrové PET lahve. Na pevný šátek dokonce 25 PET lahví.

Látky neobsahují žádná chemická barviva a jsou měkčeny pouze vodou.

Gramáž šátku je cca 210g/m2 a může se mírně lišit podle toho jaký typ recyklovaného plastu byl použit ( petlahev od Coca Coly má jiné vlastnosti než petlahev od vody)

 

Šátky jsou tkané plátnovou vazbou, která je diagonálně pružná a tím zajišťuje komfort nošení s potřebnou elasticitou a zároveň pevnost.

Šátky jsou specifické i svým nezaměnitelným designem ve stylu URBAN - RUSTICAL.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.